Sprawdź o co najczęściej pytają nasi pacjenci?
Jak przygotować się do pierwszej wizyty fizjoterapeutycznej
Z tego względu na pierwszą wizytę warto umówić się na konkretny termin. Dzięki temu nasz czas będzie zarezerwowany tylko i wyłącznie dla Państwa.
Będziemy mogli skupić się na dokładnym przeprowadzeniu konsultacji, analizie badań, dobraniu optymalnej terapii.
Dlatego planując pierwsza wizytę:- zadzwoń i umów się na kontretny termin
- przygotuj i zabierz ze sobą najświeższe badania, np.: RTG, USG, TK, MR
- obuwie na zmianę i wygodny strój również mile widziany
Na co zwracać uwagę po odbytej już wizycie fizjoterapeutycznej?
Warunkiem zaplanowanego procesu rehabilitacji jest stosowanie się do zaleceń fizjoterapeuty z poprzedniego zabiegu tj. czy pacjent wykonywał zalecone ćwiczenia, nie wykonywał czynności prowokującej ból, obserwował zmiany w swoim ciele: co jest na plus, co ewentualnie się pogorszyło, lub co zostało bez zmian. Te informacje bardzo nam pomagają w analizowaniu problemu, a tym samym pozwolą prowadzić skuteczną terapie.
Czy istnieje możliwość płatności kartą
Oczywiście istnieje taka możliwość.
Czy istnieje możliwość wizyty domowej
Oczywiście istnieje taka możliwość.
W ramach fizjoterapii domowej oferujemy rehabilitację, masaż i ćwiczenia z dojazdem do domu pacjenta. Pracujemy z osobami starszymi jak również z dziećmi. Zajmujemy się rehabilitacją ortopedyczną, po operacjach, reumatologiczną, pediatryczną oraz terapią w bólach kręgosłupa i stawów.
Czy realizujemy świadczenia refundowane przez NFZ?
Nie. Jesteśmy firmą działającą wyłącznie w sektorze prywatnym.
Czy na zabiegi prywatne wymagane jest skierowanie od lekarza specjalisty?
Nie, nie jest potrzebne skierowanie. W świetle obowiązujących przepisów fizjoterapeuta z prawem wykonywania zawodu może samodzielnie m.in. ocenić stan zdrowia pacjenta oraz zdecydować, jakiej terapii potrzebuje w procesie rehabilitacyjnym.
Czy za wykonaną usługę wystawiamy fakturę?
Na życzenie klienta wystawiamy fakturę . Standardowo za wykonaną usługę wystawiamy paragon. Podstawą do wystawienia faktury jest posiadanie paragonów za wykonane zabiegi i usługi. Na życzenie klienta wystawiamy również zaświadczenia o odbytej fizjoterapii.
Jaka jest skuteczność terapii biorezonansowej?
Odpowiednio prowadzona terapia, wykonywanywana przez wykwalifikowanego terapeutę oraz prowadzona na właściwie skalibrowanym, sprzęcie w większości przypadków daje pozytywne, widoczne przez samego pacjenta efekty. Przebieg terapii, w zależności od schorzenia i osoby może wyglądać nieco inaczej. U jednych następuje całkowite pozbycie się alergii-obciążenia już po pierwszych 2-3 wizycie, u innych konieczne jest powtórzenie terapii. Terapie zdrowotne przy użyciu aparatu Bicom 2000 sprawdzają się jako główna metoda terapeutyczna oraz jako element uzupełniający innej metody leczenia.
Jak należy przygotować się do testu alergicznego?
1 tydzień przed wykonaniem testu w kierunku alergii należy, o ile to możliwe, odstawić leki antyhistaminowe i wapno.
W dniu terapii należy pamiętać o niestosowaniu używek oraz o wypiciu dużej ilości wody (minimum 1,5-2 litry).
Przeciwwskazaniem do terapii jest posiadanie rozrusznika serca, implantu elektronicznego, pierwszy trymestr ciąży.
Jak przygotować się do terapii antynikotynowej?
Przed przystąpieniem do zabiegu należy wypalić papierosa, i dostarczyć niedopałka który umieszczony zostaje w aparacie bicom 2000. Osoba poddawana terapii podłączona jest do urządzenia poprzez specjalne elektrody. Po włączeniu odpowiedniego programu w komputerze, w organiźmie zachodzi reakcja mająca na celu wygaszenie głodu nikotynowego. Druga funkcja jaka zachodzi w organiźmie, to detoksykacja, czyli oczyszczanie organizmu z toksyn. Proces ich usuwania zachodzi przez skórę, nerki i jelita. W związku z tym po terapii należy wypić 1.5 l wody mineralnej nie gazowanej, aby ułatwić proces ich wydalania.